profileImage
 • بستن منو
 • آموزش تغییر دامنه در وردپرس شبکه

  با درود فراوان خدمت شما دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با اموزش تغییر دامنه در وردپرس شبکه. مقالات زیادی درباره ی تغییر دامنه وردپرس در اینترنت فارسی زبان وجود دارد اما کمتر سایتی به تغییر دامنه در وردپرس شبکه پرداخته است و مقالات موجود اغلب ناقص و یا اشتباه میباشند.

  امروز در این پست آموزشی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم تا نحوه ی تغییر دامنه در وردپرس شبکه را به صورت مرحله به مرحله و تصویری به شما بیاموزیم. این روش کاملا صحیح و بر روی چندین وب سایت وردپرس شبکه توسط بنده امتحان شده است. بریم سراغ آموزش.

  نیازی نیست نگران باشید اگر طبق مراحل به صورت دقیق پیش بروید هیچ خطری وب سایت شما را تهدید نخواهد کرد.

  شروع آموزش:

  ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شده و بعد از ورود از بخش دیتابیس وارد phpMyAdmin شوید. در این بخش در ستون سمت چپ بر روی نام دیتابیس خود (دیتابیسی که به وب سایت شما متصل است) کلیک کنید. بعد از کلیک دیتابیس شما باز خواهد شد. مجدد در ستون سمت چپ بر روی WP_OPTIONS کلیک کنید و بعد از کلیک بر روی WP_OPTIONS در ستون سمت راست صفحه ای با مقادیر مختلف برای شما نمایش داده میشود. در این ستون شما باید مقدار siteurl و home را تغییر دهید (مطابق عکس)

  مقادیر اولیه (قبل از تغییر) آدرس دامنه ی قبلی شما میباشد که میخواهید آن را به دامنه جدید تغییر دهید. همانطور که میدانید دامنه ها از پروتکل های HTTP و HTTPS استفاده میکنند و گاها برخی از دامنه ها دارای WWW و برخی دیگر بدون WWW هستند. شما برای ایجاد تغییر در این مقادیر حتما و حتما باید فرمت کلی را حفظ کنید اگر دامنه قبلی http دارد باید دامنه ی جدید نیز به همراه http نوشته شود. اگر https دارد باید دامنه ی جدید را نیز با https بنویسید در مورد داشتن و یا نداشتن www نیز به همین شکل باید عمل کنید. به زبان ساده هیچ چیز را به غیر از دامنه خود در تغییر این مقادیر عوض نکنید. خب میریم سراغ عکس اول

  تصویری از بخش WP_OPTIONS

  بعد از تغییرات بخش WP_OPTIONS مجدد از ستون سمت چپ بر روی WP_SITE کلیک میکنیم. در پنجره ی باز شده سمت راست همانند عکس زیر مقدار قبلی (دامنه قبلی) را با مقدار جدید (دامنه جدید) جایگزین میکنیم.

  تصویری از بخش WP_SITE

  بعد از انجام تغییرات در بخش WP_SITE مجدد از ستون سمت چپ بر روی WP_SITEMETA کلید میکنیم. در پنجره ی باز شده در سمت راست siteurl را پیدا کرده و مقدار ان را تغییر میدهیم.

  تصویری از بخش WP_SITEMETA

  بعد از ان از منوی سمت چپ بر روی WP_BLOGS کلیک کرده و از پنجره ی سمت راست تمامی مقادیر قدیمی را به مقادیر جدید تغییر دهید. (مطابق عکس)

  تصویری از بخش WP_BLOGS

  بعد از انجام تغییرات بالا از منوی سمت چپ بر روی WP_#_OPTIONS کلیک کنید. منظور از # در این بخش ویژگی موقعیتی آن میباشد. ویژگی موقعیتی به این معنی است که ممکن است در هاست شما علامت هشتگ (#) که همواره یک عدد است 2 بوده و در هاست شخص دیگری 5 باشد و این عدد در هاست های مختلف متفاوت است. همواره عددی جایگزین هشتگ میباشد و به این علت در اینجا هشتگ (#) را قرار دادم تا متوجه شوید که این بخش متغییر بوده و همواره اعداد مختلفی در هاست های مختلف جایگزین آن میشود. به عنوان مثال در هاست من این عدد 3 میباشد (طبق تصویر)

  بعد از پیدای کردن WP_#_OPTIONS و کلیک بر روی ان در ستون سمت راست باید مقادیر siteurl و home را به دامنه ی جدید تغییر دهید.

  تصویری از بخش WP_#_OPTIONS

  بعد از انجام این تغییرات شما باید از بخش دیتابیس خارج شده و به بخش مدیریت فایل هاست خود مراجعه کنید در این بخش وارد پوشه public_html شده و بعد از ان فایل wp-config.php را پیدا کنید. بعد از پیدا کردن فایل wp-config.php بر روی ان راست کلیک کرده و وارد بخش ویرایش فایل (ویرایش فایل wp-config.php) شوید.

  بعد از ورود به بخش ویرایش شما باید مقدار DOMAIN_CURRENT_SITE را به آدرس دامنه ی جدید تغییر داده و آن را ذخیره نمایید. (مطابق عکس)

  تصویری از بخش wp-config.php

  اگر در فایل wp-config.php دو خط زیر را مشاهده کردید (در صورت وجود دو خط پایین) حتما آنها را حذف و یا کامنت (بی اثر) کنید. (کدهای موجود در تصویر)

  تصویری از بخش wp-config.php

  تبریک !!! شما موفق به تغییر دامنه ی وردپرس شبکه ی خود شدید. در این آموزش من سعی کردم که به ساده ترین زبان ممکن توضیحات خود را ارائه کنم اما اگر در انجام این مراحل مشکلی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین پست با من در ارتباط باشید. در حد توان پاسخگوی سوالات شما خواهم بود.

  با آرزوی موفقیت برای تمامی کابران عزیز تا آموزش های بعدی بدرود

  دیدگاهتان را بنویسید

  در ارسال نظرات خود لطفا از ایمیل معتبر استفاده کنید. توجه داشته باشید که تنها نظرات فارسی تایید و پاسخ داده میشود.

 • عرفان موسوی گفت:

  من از این روش استفاده کردم جواب داد خیلی راضیم ممنون ❤️